25 lat Stowarzyszenia Miłośników Tańca

15 listopada 2018 r. w Domu Kultury LSM w Lublinie odbyło się widowisko wokalno-taneczne „W hołdzie wielkim i wybitnym polskim wokalistom”, stanowiące podsumowanie obchodów jubileuszowych 25-lecia Stowarzyszenia Miłośników Tańca.

Na scenie uczniowie naszej szkoły oraz ubiegłoroczni absolwenci wystąpili wspólnie z Formacją Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA w specjalnym programie „Muzyka, której nie da się zapomnieć” w choreografii walca angielskiego i walca wiedeńskiego.

Przepiękny utwór z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam gdzie byłem” zaśpiewał Jakub Wójcik z klasy 8A.

Uczniowie samodzielnie zaprezentowali się również w tanecznej etiudzie patriotycznej pt. „Orły” w reżyserii Joanny Miłoszewicz-Czarneckiej i Piotra Czarneckiego. Oboje otrzymali z rąk Pani Anny Augustyniak, sekretarz województwa lubelskiego okolicznościowy dyplom gratulacyjny.

Taniec żywiołów wykonany z nauczycielami szkoły i wolontariuszami Stowarzyszenia Miłośników Tańca w Lublinie został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami.

Nie mogło również podczas świętowania zabraknąć Agnieszki Wiechnik i Natalii Wawrzyńczyk, które zaśpiewały utwór „Dwa światy, jeden czas” napisany i dedykowany osobom z autyzmem.

Na zakończenie wszyscy artyści wraz ze wspaniałą publicznością zatańczyli flashmob, który był prezentowany w Münster (Niemcy) przez Akademię Pana Piotra.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor Bożenna Kowalik odebrała dyplom dla Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie podpisany przez Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Szkoła została wyróżniona za „udział w licznych przedsięwzięciach społeczno-kulturalnych na rzecz aktywizacji i integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej”.