4 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

Dnia 21 września 2019 roku troje uczniów z naszej szkoły: Ola Wyrwas, Małgosia Karandys, Patryk Woźniak  oraz pan dyrektor Piotr Mochol i nauczycielka pani Beata Olech wzięli udział w biegu – IV Mila Pamięci Ofiar Komunizmu – był to drugi bieg 3. Biegowej Triady Niepodległości w Lublinie, której pierwszy etap miał miejsce 2 czerwca podczas Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”  a wielki finał triady odbędzie się 11 listopada na placu Zamkowym. Organizatorem była Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Dystans biegu to mila lądowa 1609 metrów a trasa  wytyczona była w Ogrodzie Saskim. Celem biegu była promocja biegania, ale przede wszystkim pamięć historyczna i upamiętnienie ponad 170 milionów ofiar komunizmu na całym świecie. Wszyscy całą trasę przebiegli i otrzymali pamiątkowe medale. Brawa dla wszystkich biorących udział.