„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Znalezione obrazy dla zapytania akademia bezpiecznego puchatka

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, już po raz ósmy Puchatek organizuje dla klas I program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole czy w czasie zabawy.

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia,uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Rodzice, nauczyciele, a także instytucje, takie jak Policja i Kuratoria Oświaty, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja najmłodszych – uświadomienie różnego rodzaju niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i  jak postępować w razie ich zaistnienia.

dav

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.

dav