„Bezpieczna droga do szkoły”

Zajęcia integracyjne dla uczniów szkoły podstawowej nr 26 z ul. Bronowickiej i z ul. Kurantowej w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci.

Pan Policjant podczas spotkania z uczniami przedstawił i omówił zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Zebrani dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat właściwego zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i odpowiedniego oznakowania swojego ubioru oraz roweru po zmroku.  Dodatkowo każdy mógł podejść, obejrzeć z bliska jak i  wsiąść  do radiowozu.

Wszyscy uczestniczyli w  wielu konkursach (wiedzy, plastycznych), jak i zajęciach ruchowych.

Uczniowie przybyli do filii obejrzeli placówkę oraz wspólnie z uczniami z filii uczestniczyli w zajęciach integrujących oba zespoły w poszczególnych salach.