Bieg Solidarności

Tradycją już jest, że na początku czerwca biegacze stają na starcie dwóch biegów. Jeden ulicami Lublina, gdzie do pokonania jest dystans ok. 2 km, drugi to półmaraton z początkiem w Porcie Lotniczym Świdnik i metą na stadionie MOSiR w Lublinie. To zawody, które przypominają o ważnych wydarzeniach związanych z protestami w lipcu 1980 roku. To, oczywiście, także promocja biegania, zdrowego stylu życia i integracja rodzinna, bo w biegu mogą wziąć udział całe rodziny. Do biegu mógł się zgłosić każdy, różne kategorie wiekowe przewidywały zawody zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Tradycją stał się także bieg VIP, w którym uczestniczą znane osoby z życia miasta i regionu.

W tym roku 3.06.2017 r. w XXV MIĘDZYNARODOWYM BIEGU SOLIDARNOŚCI wzięło udział ośmioro uczniów z naszej szkoły: Weronika Zaborek, Edyta Mączka, Kamil i Krystian Lefeld, Kamil Głos, Jakub Tkaczyk, Robert Książek i Mikołaj Samoń. Trasa dla naszych uczniów miała dystans ok 3 km i biegła ulicami:  Królewska,  Kard. St. Wyszyńskiego,  Zamojska, Unii Lubelskiej, Lubelskiego Lipca 80, ul. Dworcowa – meta: Targi Lublin S.A. Biegi rozgrywane były przy zamkniętym ruchu drogowym w asyście policji.
W swojej kategorii wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Weronika Zaborek, natomiast wśród chłopców Kamil Głos zajął pierwsze miejsce, którzy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki. Gratulacje dla naszych uczniów.