„Dziecka prawa – ważna sprawa”

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podczas głosowań na 79. posiedzeniu, ustanowił dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z propozycją szczególnego uhonorowania wkładu Polski w uchwalenie Konwencji o prawach dziecka oraz ustanowienia 20 listopada Dniem Praw Dziecka wystąpił Rzecznik Praw Dziecka do Marszałka Sejmu RP w sierpniu 2014  Inicjatywę tę podjęła Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz poparła Komisja Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP. Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w tym projekcie.

22 listopada w naszej szkole klasa 3S  zorganizowała Szkolny Dzień Praw Dziecka pod hasłem „Dziecka prawa – ważna sprawa”

Uczyliśmy się naszych praw w czasie  zabawy w poszukiwaczy.

Na dzień dobry uczniowie , którzy zgłosili się do udziału w zabawie otrzymali elementy puzlli. Posłużyły one do rozpoczęcia zabawy – układania rozsypanek, poszukiwania ukrytego na terenie szkoły zapisanego prawa dziecka. Rozwiązywaliśmy quiz, czytaliśmy wierszyki dobierając do nich właściwe prawa dziecka, uzupełnialiśmy luki w zdaniach. Każdy mógł zaprezentować swoje wiadomości i umiejętności, wziąć udział w dyskusji. Na koniec, zawiesiliśmy nasze prawa na drzwiach szkolnych sal  lekcyjnych.

Słuchaliśmy piosenek o przyjaźni, prawach i tolerancji śpiewanych przez Małą Orkiestrę Dni Naszych. To był edukacyjny , fajny dzień.