Dzień pamięci o Żołnierzach Wyklętych

1 marca 2017 roku  obchodziliśmy Państwowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Również w naszej Parafii ( Św. Michała  Archanioła odbyła się uroczysta Msza Św. upamiętniająca naszych Bohaterów, którzy walczyli o nas, za naszą ziemię, o honor, Boga i ojczyznę.
Przed Mszą św. usłyszeliśmy krótką prelekcję na temat Żołnierzy Wyklętych: kim byli i dlaczego walczyli. Mszy św. przewodniczył Ksiądz Proboszcz Arkadiusz Paśnik. We Mszy św. uczestniczyli licznie uczniowie naszych szkół oraz przedszkolaki, a także dowódcy wojskowi i przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Najmłodsi zaprezentowali nam również wiersze i piosenki, nawiązujące do Narodowego Dnia Pamięci. Po Mszy św. złożono wieńce, kwiaty i znicze przy pomniku Żołnierzy Wyklętych.