Festiwal Nauki

W dniach 17-21 września wielu uczniów naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców brało udział w prezentacjach i warsztatach przygotowanych przez lubelskie uczelnie w ramach XV Festiwalu Nauki. Przez tydzień aktywnie uczestniczyliśmy w 15 różnorodnych projektach z zakresu nauk przyrodniczych i promocji zdrowia.

Szczególnie atrakcyjne były zajęcia różnorodne warsztaty chemiczne, na których mogliśmy nie tylko zobaczyć efektowne reakcje i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, ale także własnoręcznie prowadzić różne doświadczenia. Niektóre z nich można nawet wykonać samemu w domu. Bardzo podobało nam się też zwiedzanie muzeum zoologicznego z piękną kolekcją ptaków. Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w warsztatach dotyczących szkodliwego działania narkotyków.

Wszystkie wyjścia były bardzo ciekawe i pouczające. W zajęciach Lubelskiego Festiwalu nauki brały udział klasy 3D, 4A, 4C, 4E, 4K, 5B, 5I, 5J, 5H, 5A/6I, 6E, 6F, 6G, 7A, 7F8D, 7D, 8A, 8C, 3O, 3S.

Warsztaty w których braliśmy udział;

1. Cukierenka kosmetyczna – kosmetyki, które aż chce się jeść.
  2. Logiczne gry przestrzenne.
  3. Biochemia dla każdego.
  4. Bakterie są wszędzie.
  5. Czucie, czyli jak mózg zdobywa informacje.
  6. Narkotyki, nie warto po nie sięgać.
  7. Świat zmysłów.
  8. Rozmowy ze zwierzakami.
  9. Miska, mydło, woda – tak się zaczyna z nauką przygoda.
  10. Witaminy na wesoło – dotknij zobacz, posmakuj.
  11. Ty też możesz zostać Skłodowską. Chemiczny detektyw.
  12. Różnorodność świata zwierząt.
  13. ABC i inne witaminy czyli alfabet zdrowego odżywiania się- gry i zabawy promujące zdrowie.
  14. Chemia od kuchni.
  15. Magia materiałów sypkich.
  16. Zafascynuj się chemią.