GRA SZKOLNA „ZNAM SWOJE MIASTO”

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele.

W naszej szkole od wielu lat, organizowana jest Gra „Znam swoje miasto”, która na stałe zagościła w kalendarzu uroczystości szkolnych. W tym roku będzie to już 15-ta jej edycja. Zwykle staramy się, aby temat naszej gry nawiązywał do ważnych wydarzeń, uroczystości czy jubileuszy. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka. Lublin to miejsce związane z osobą przyszłego papieża, przede wszystkim ze względu na Jego długoletnią pracę naukową na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Dlatego też temat tegorocznej gry brzmi: „Lublin na 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II”.

W związku z zaistniałą sytuacją, w tym roku niestety nie będziemy mogli przejść się ulicami miasta i rozwiązywać zadań w wyznaczonych punktach. Nasza zabawa odbędzie się online – za pośrednictwem Internetu. Zamiast drukowanych przewodników, informatorów i kart startowych, proponujemy Wam do obejrzenia różne filmy, animacje i prezentacje o Lublinie oraz – związane z tegorocznym tematem – o postaci Św. Jana Pawła II.

Przygotowałyśmy karty pracy do wydruku

>>>MATERIAŁY –  DO POBRANIA<<<

>>>Prezentacja o Lublinie<<<

oraz ćwiczenia do wykonania online

Brązowy Vintage Zdjęcie Kolaż Post na Facebooku

W tym roku zadania nie będą przez nas oceniane, ale mimo to zachęcamy Was do ich wykonania.

Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić, a przy okazji poszerzycie swoją wiedzę. Powodzenia!!!!