II Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

Dnia 16 września 2017 roku troje uczniów z naszej szkoły: Weronika Zaborek, Mikołaj Samoń i Kamil Głos oraz nauczycielka Pani Beata Olech wzięli udział w biegu – II Mila Pamięci Ofiar Komunizmu. Organizatorem była Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie i Wydziałem Oświaty i Wychowania miasta Lublin.
Dystans biegu to mila lądowa 1609 metrów a trasa  wytyczona była w lubelskim Parku Ludowym. Celem biegu była promocja biegania, ale przede wszystkim pamięć historyczna i upamiętnienie ponad 170 milionów ofiar komunizmu na całym świecie. Wszyscy, pomimo deszczowej pogody, całą trasę przebiegli i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Brawa dla wszystkich biorących udział.