Jak uczciliśmy Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to dla naszej społeczności szkolnej ważne święto. Dnia 10 listopada rozpoczęliśmy obchody mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Michała. Oprawę mszy stanowiły pieśni legionowe w wykonaniu dzieci z przedszkola oraz chóru nauczycielskiego naszej szkoły. „Pieśń o wodzu miłym” zaśpiewał Karol Olech z klasy IV K.

Po mszy świętej odbyło się na sali gimnastycznej uroczyste ślubowanie nowo wybranej Rady Uczniowskiej samorządu szkolnego  oraz rozstrzygnięcie ogłoszonych wcześniej konkursów: plastycznego, muzycznego i recytatorskiego pod wspólnym hasłem: „Polska moja ojczyzna”

Wyniki w poszczególnych konkursach:

W konkursie plastycznym I miejsce zajęła klasa IID, II miejsce- klasa IVF,  III miejsce klasa VA, przyznano także miejsce IV ex aequo klasom:  IIIN oraz Ia.

Szczególne wyróżnienie otrzymał uczeń Patryk Majewski za wykonanie pięknego batiku z napisem 11 listopada- Święto Niepodległości.

W konkursie recytatorskim jurorzy przyznali cztery równorzędne pierwsze miejsca Weronice Kowal, Kamilowi Pydysiowi i Stasiowi Staniszewskiemu , Agnieszce Smagło i Andrzejowi Sokołowskiemu.

W konkursie muzycznym bezapelacyjnie najlepiej zaprezentowała się klasa IID z solistką Wiktorią Panasiuk, II miejsce zajęli ex equo: Witold Kondrasiuk oraz duet Patrycja Marek i Jakub Wójcik, III miejsce równorzędnie zajęły Wiktoria Pudelska oraz Laura Bartuzi.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie. Wszyscy obdarowani zostali słodkim upominkiem zakupionym dzięki hojności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.