Komunikat Dyrektora Szkoły z dnia 29 stycznia 2021r.

W związku z Rozporządzeniem MEN w sprawie funkcjonowania szkół i placówek od 1 lutego 2021r informuję Państwa, że w naszej szkole kontynuujemy nauczanie hybrydowe.

• Uczniowie klas 1-3 uczą się stacjonarnie, realizując zajęcia wynikające z podstawy programowej zgodnie z planem lekcji podanym we wrześniu.
  • Uczniowie klas 4-8 w budynkach przy ul. Krochmalnej i Bronowickiej pracują w systemie hybrydowym:
  • Od 1 do 7 lutego 2021r.stacjonarnie pracują uczniowie klas 4 – 8 z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym oraz autyzmem sprzężonym z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.

Uczniowie klas 4-8 z autyzmem i/lub niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim realizują zajęcia w formie zdalnej.

W przypadku, gdy wszyscy rodzice danej klasy (4-8) wyrażą chęć pozostania w trybie nauki zdalnej proszę o kontakt z wychowawcą do dnia 30.01.2021r. do godz. 12.00, a wychowawców do przekazania tej informacji dyrektorowi do godziny 14.00 w dniu 30.01.2021r.

• Od 8 do 14 lutego 2021r.(planujemy do 21.02.2021r.) stacjonarnie pracują uczniowie klas 4-8 z autyzmem i/lub niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Uczniowie klas 4-8 z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym oraz autyzmem sprzężonym z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym realizują zajęcia w formie zdalnej.

Uczniowie klas 4-8 uczący się w formie stacjonarnej i zdalnej realizują zajęcia zgodnie z planem lekcji podanym we wrześniu.

Zajęcia stacjonarne będą realizowane z zachowaniem zasad reżimu sanitarno-epidemiologicznego m.in. nauka każdej klasy będzie odbywała się w jednej sali, każda klasa będzie miała indywidualnie wyznaczony czas przerw oraz porę spożywania posiłków, sale lekcyjne będą wietrzone i dezynfekowane.

Rodzicom uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim przypominam o konieczności noszenia przez dzieci maseczek w częściach wspólnych budynku np. na korytarzu szkolnym.

W związku z dużymi ograniczeniami jakimi podlega przebywanie uczniów w świetlicy, proszę,  w miarę możliwości, o przywożenie dzieci na lekcje i odbieranie bezpośrednio po zajęciach.

Świetlica przewidywana jest głównie dla uczniów rodziców pracujących.

Informuję Państwa, ze z powodu późnego ukazania się rozporządzenia MEN uczniowie klas 5B, 5Ca, 6B, 6I, 7F, 5K/7H w bieżącym tygodniu nie mogą korzystać z dowozów ZTM, muszą być dowożeni i odbierani ze szkoły przez rodziców.

Dyrektor Bożenna Kowalik