Konkurs ortograficzny

Znajomość poprawnej polszczyzny i prawidłowej pisowni wyrazów, to nasze dziedzictwo kulturowe, którym powinniśmy się szczycić. Dlatego też 5 grudnia w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny, który skierowany był do uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Celem konkursu było doskonalenie pisowni i poprawności ortograficznej oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka i historią Polski. Uczestnicy mieli za zadanie napisać tekst związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Renata Borkowska, Krystyna Zdyb, Aneta Pawelec. Wyłoniono osoby, które najlepiej poradziły sobie z dyktandem, były to: Małgosia Królik, Michał Poleszak, Kajetan Rachwał, Zosia Suska. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w II etapie, który wyłoni Szkolnego Mistrza Ortografii!