Kulinarne zajęcia praktyczne

Dnia 22 lutego uczniowie klasy 4Aa i 4Ea uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panią Monikę Kwiatkowską i pana Luca Santarossa, właścicieli Pizzerii II Posto.

Zajęcia odbyły się w lokalu  Pizzerii przy ul. Jana Sawy 5 w Lublinie. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację wyrobu pizzy oraz samodzielnie pod okiem pana Luca wykonali własne pizze, które później ze smakiem spożyli.

W trakcie warsztatów poruszone zostały zagadnienia dotyczące꞉ higieny pracy w kuchni oraz zdrowego odżywiania. Uczniowie oprócz umiejętności kulinarnych zdobyli również umiejętność wypowiadania kilku słów w języku włoskim, których uczył pan Luc z pochodzenia Włoch.

Dziękujemy właścicielom Pizzerii za prezentację wyrobu pizzy i umożliwienie dzieciom udziału w kulinarnych zajęciach praktycznych.