Mikołaj w Skansenie

Jak głosi tradycja  każdego roku w dniu 6 grudnia Święty Mikołaj wręcza grzecznym dzieciom drobne upominki. W związku z tym dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia, jest okazją do sprawiania różnego rodzaju niespodzianek.

Grupa uczniów naszej szkoły w dniu 4 grudnia 2018 roku udała się do Muzeum Wsi Lubelskiej na spotkanie ze Świętym Mikołajem. W muzeum czekała na nas wyjątkowa Pani -Królowa zima ze swoją świtą. Do jej orszaku dołączyły cztery Śnieżynki, wybrane spośród uczniów podczas wspaniałych zabaw. Zanim pojawił się mocno wyczekiwany, brodaty gość w sali wiejskiej, wszyscy obejrzeliśmy zimowe przedstawienie. Wszyscy oczywiście byliśmy grzeczni, więc Święty Mikołaj wręczył nam prezenty. Zrobiliśmy sobie także pamiątkowe zdjęcia.