„Niewidzialna orkiestra”

W dniu 18 września 2018 r. uczniowie klas 2i oraz klasy 3d wzięli udział w zajęciach pt. „Niewidzialna orkiestra„ organizowanych na KUL w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Było to dla nas całkiem nowe doświadczenie. Mieliśmy możliwość zobaczyć jak zwykłą linijką można zagrać na trąbce, harmonijce czy saksofonie. Jednym machnięciem można było uruchomić pojedyncze instrumenty albo wielką niewidzialną orkiestrę symfoniczną. A wszystko to, było możliwe dzięki urządzeniu, które nosi nazwę „strumień dźwięku” z ang. sound stream. Dowiedzieliśmy się, że takie urządzenie wykorzystywane jest również w rehabilitacji osób z porażeniem mózgowym. Każdy z nas mógł wypróbować swoje umiejętności muzyczne, czyli wydobywać dźwięki różnych instrumentów za pomocą ruchów dłoni……….. Naszym marzeniem jest, aby takie urządzenie było na wyposażeniu naszej szkoły.