„Pierwsza Gwiazdka”

Coraz bliżej Święta, tradycyjnie więc w kinach coraz więcej świątecznych filmów. Uczniowie naszej szkoły wybrali się na film „Pierwsza gwiazdka”, który skutecznie wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy klimat. To w końcu historia narodzin Chrystusa… opowiedziana z perspektywy zwierząt.

Głównym bohaterem opowieści – oprócz Maryi, Józefa i ich dzieciątka oczywiście – jest mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów  – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.