Projekt edukacyjny „Ach lubelskie jakie cudne…”

Projekt edukacyjny będzie realizowany dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie. W zajęciach będą uczestniczyć uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, autyzmem i sprzężeniami. W ramach projektu będziemy rozwijali zainteresowania, uzdolnienia, wyrównywali braki edukacyjne oraz eliminowali zaburzenia w zachowaniu uczestników. Nasze działania będą również pozytywnie wpływać na rozwój kultury osobistej, podniesienie umiejętności interpersonalnych oraz poczucie własnej wartości. Zajęcia będą prowadzone grupowo.

Program składa się różnych działań i form aktywności wspierających nabywanie i poszerzanie wiedzy i umiejętności. Tematem przewodnim prowadzonych zajęć będzie 700 – lecie miasta Lublina. W ramach realizacji projektu edukacyjnego będą prowadzone zajęcia komputerowe na których uczestnicy poszerzą swoją wiedzą na temat swojego miasta oraz warsztaty wikliniarskie jako jeden z rodzajów rękodzieła popularnego po II wojnie światowej na terenie naszego województwa.

W ramach podsumowania zajęć zostanie zorganizowana wystawa prac uczniów w galerii Pracowni Kultury Tatary filia DDK „Bronowice” ul. Hutnicza 28 a i na terenie Zespołu Szkół Nr 4 w Lublinie.