Projekt eTwinning w naszej szkole!

Od marca do maja bieżącego roku grupa uczniów z naszej szkoły (Julia Czop 6A, Marek Filipek 6A, Sebastian Sprawka 6A, Mikołaj Kramarczuk 6E oraz Tomasz Lachewicz 5F) brała udział w międzyszkolnym projekcie eTwinning „Easter around Europe”. Opiekunem grupy była nauczycielka języka angielskiego, pani Marzenna Marciniak-Sznajder. W działaniach projektowych uczestniczyli uczniowie z 22 szkół z Polski i jednej z Gruzji. Zadania, które wykonywali (wraz z nauczycielami) obejmowały:

• wykonanie prezentacji i quizów o wybranym kraju (my przygotowaliśmy o Niderlandach),
  • propozycję graficznego logo projektu,
  • wykonanie kartki wielkanocnej z życzeniami w języku kraju, o którym przygotowano prezentację,
  • udział w lekcjach wielkanocnych oraz związanych z geografią Polski i krajów europejskich, z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez wszystkie szkoły partnerskie,
  • przygotowanie prezentacji i quizów o tradycjach wielkanocnych w krajach europejskich,
  • opracowanie przepisu na wielkanocne dania tradycyjne wybranego kraju,
  • videospotkania uczniów ze szkół partnerskich, podczas których prezentowaliśmy efekty współpracy uczniów oraz przygotowane wcześniej quizy.

Projekt był realizowany w języku polskim i angielskim i dawał uczniom możliwość poznania geografii i kultury krajów europejskich oraz rozszerzenia zasobu słownictwa z języka angielskiego, a także poznania różnych aplikacji i programów ułatwiających współpracę online z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w sieci oraz poszanowania praw autorskich do materiałów znalezionych w Internecie.

Dużo emocji i wrażeń dostarczyło uczniom spotkanie online na platformie MS Teams z rówieśnikami ze szkoły Podstawowej w Puchałach.

Po zakończeniu działań wspólnych uczniowie ocenili projekt w większości jako trudny, ale ciekawy. Podobało im się tworzenie ciekawych materiałów, wyszukiwanie informacji, możliwość spotkania „na żywo” choć online z uczniami z innej szkoły. Wszyscy wyrazili chęć udziału w następnych projektach eTwinning. Już planujemy kolejne!

SPS26 Lublin Uczestnicy Online meeting SPS26 Lublin SP Puchały 6th May 2021