Projekt „…w kręgu tańca 2020…”

W dn. 07 -11.09.2020 r. uczniowie naszej szkoły tj. Wiktoria, Ula, Adrian, Tobiasz, Oskar, Adrian, Ksawery, Julek wraz z nauczycielkami uczestniczyli w projekcie dr Bożeny i Wiesława Jakubczak „…w kręgu tańca 2020…” organizowanym przez ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki dzięki dofinansowaniu przez PEFRON. Zgrupowanie odbywało się w ośrodku Caritas w Popowie-Letnisku.
Celem uczestnictwa uczniów i opiekunów z placówek specjalnych w warsztatach tanecznych była: pomoc uczestnikom niepełnosprawnym w pełniejszej integracji społecznej; ugruntowanie zmian w postawach wzbogacających ich osobiste możliwości osiągania sukcesów; wspieranie i zwiększanie ich społecznej aktywności oraz samodzielności.
W zgrupowaniu wzięli również udział uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Krośnie.

Mieliśmy przyjemność pracować i opracowywać układy taneczne pod okiem znakomitych instruktorów: pani Bożeny Jakubczak – tańce w kręgu, pani Marty Grzegorczyk – taniec latino, pani Urszuli Jaroszewicz – taniec cygański. Pełne emocji układy wyzwoliły
w nas radość. Nasze występy poprzedzone były próbami, na których wielokrotnie powtarzaliśmy układy choreograficzne. Uczestniczyliśmy w spotkaniach z muzyką aranżowanych przez pana Wiesława Jakubczaka, który rozweselał nas i wyzwalał w nas energię. Wspólnie spędzony czas podsumowaliśmy na zajęciach z mediacji, które uświadomiły nam, jak ważne jest w życiu rozwijanie własnych pasji, uczenie się, przeżywanie radości oraz możliwość wyrażania siebie w pozawerbalnych technikach tanecznych. Nauczyliśmy się otwartości, prezentowania siebie i pomagania innym. Mieliśmy również możliwość podziwiać uroki otaczającej nas przyrody podczas spacerów, zabaw i gier organizowanych na powietrzu. Wróciliśmy szczęśliwi i pełni pozytywnych emocji.
Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji za umożliwienie wyjazdu oraz wszystkim uczestnikom i trenerom.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z warsztatów: