Drodzy Rodzice,  Opiekunowie

Rozpoczynamy rekrutację, bardzo serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów prawnych dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnością sprzężoną, autyzmem, w tym Zespołem Aspergera do kontaktu  osobistego (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu spotkania), telefonicznego lub e- mailowego z Dyrektorem Szkoły.

W związku z pandemią Covid-19 nie będą organizowane Dni Otwarte.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i Facebooka.

Do Państwa dyspozycji pozostajemy pod numerami telefonów

SPS nr 26 ul. Bronowicka 21      ☎ – 81 746 14 07
Szkoła Filialna dla Dzieci z Autyzmem    ☎ – 81 466 46 15
poczta@sps26.lublin.eu

ZASADY REKRUTACJI:

• Rekrutacja do szkoły trwa cały rok, a uczniowie w miarę posiadanych wolnych miejsc są przyjmowani do odpowiednich oddziałów zgodnie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
  • Do klas już istniejących uczniowie są przyjmowani w przypadku wolnych miejsc.

Zasady przyjmowania uczniów do klas pierwszych

• Podstawą przyjęcia dziecka do naszej szkoły jest  skierowanie  z Urzędu Miasta Lublin  Wydział Oświaty i Wychowania (Lublin, ul. Narutowicza 37/39),  uzyskane na podstawie podania i orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną.

>>Podanie do UM Lublin Wydziału Oświaty i Wychowania<<

• Dokument ważny jest przez 14 dni od daty skierowania ucznia do szkoły.
  • Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka składają również w szkole (osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej – poczta@sps26.lublin.eu bądź przesyłką pocztową na adres szkoły)
  1. kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną
  2. klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych
  3. wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej
  4. wniosek o organizację dowozu dziecka do szkoły
  • W przypadku dzieci zamieszkałych poza terenem Miasta Lublin, podanie wraz z orzeczeniem należy złożyć u starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka.

Zasady przyjmowania uczniów do pozostałych klas:

• Rekrutacja uczniów do pozostałych klas trwa przez cały rok szkolny.
  • W przypadku przyjęcia ucznia do klasy już istniejącej oprócz skierowania organu prowadzącego, kopii orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, klauzuli o przetwarzaniu konieczne jest złożenie także świadectwa ukończenia klasy oraz  odpisu arkusza ocen wydanego przez szkołę, z której uczeń odszedł.