Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 26 im. J. Korczaka w Lublinie, odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Wszyscy nauczyciele i uczniowie wraz z Rodzicami spotkali się o godzinie 9.00 na Mszy Świętej w kościele pw. św. Michała Archanioła. Proboszcz parafii opiekującej się naszą placówką złożył podziękowania na ręce Pani Dyrektor Bożenny Kowalik za jej 40 – letnią pracę z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Do podziękowań dołączyli się wicedyrektorzy w imieniu całej społeczności szkolnej. Następnie wszyscy udali się na spotkanie w szkole, gdzie Pani Dyrektor Alicja Dudak powitała przybyłych uczniów oraz ich Rodziców, a w szczególności dzieci, które od bieżącego roku szkolnego rozpoczną naukę w naszej szkole. Nasi podopieczni najbardziej oczekiwali na spotkanie ze swoimi wychowawcami, aby móc podzielić się z nimi wrażeniami z wakacji.

W tym dniu otwarto nową filię naszej szkoły dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Uroczystość otwarcia nowej placówki uświetnił Pan Prezydent Krzysztof Żuk ,który dokonał przecięcia symbolicznej wstęgi. Osobą prowadzącą była Pani Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Ewa Dumkiewicz –Sprawka.

Życzymy wszystkim uczniom zapału do pracy w nowym roku szkolnym – 2017/2018, wytrwałości, wielu sukcesów, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.