Zaproszenie na wystawę plastyczną

Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26
im. Janusza Korczaka w Lublinie

„JANUSZ KORCZAK-NASZ PATRON”

Termin wystawy:  1-14 czerwca 2021 r.
Miejsce wystawy:  Budynek Poczty Głównej przy ul. Krakowskie Przedmieście 50 w Lublinie

Prace wykonali niepełnosprawni uczniowie SPS nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie, korzystając z różnych technik plastycznych.

Inspiracją dla nich był człowiek o wielkim sercu, opiekun dzieci, obrońca ich praw- Janusz Korczak. Prace powstały w trakcie realizacji projektu szkolnego związanego z jubileuszem 100-lecia istnienia szkoły specjalnej w Lublinie. Możliwość zaprezentowania twórczości plastycznej jest dla naszych uczniów dużym przeżyciem. Pozwala im wyrazić swoje emocje, myśli i uczucia. Jest formą terapii ułatwiającej wyrażanie tego, czego często nie potrafią wyrazić słowem.

Ekspresja twórcza mobilizuje do działania, uaktywnia zdolności, budzi kreatywność, daje poczucie sukcesu, realizuje potrzeby tworzenia.

Prezentacja wytworów pracy w miejscu publicznym jest również szansą dla małych artystów na uczestnictwo w życiu społecznym naszego miasta.