Dzień Ziemi

21 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Ziemi. W tym roku Dzień Ziemi przebiegał po hasłem:

„Zgłębiajmy wiedzę o przyrodzie i zadbajmy o nią”

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które utrwaliły ich wiedzę dotyczącą dbania o środowisko. Wykonywali różne zadania, a najbardziej aktywni otrzymali nagrody. Uczniowie na zajęciach rewalidacji w praktyczny sposób dokonywali segregagacji oraz wyboru który kubek jest lepszy- gliniany czy plastikowy, wymieniali zalety i wady.

Klasy starsze 4-8  wzięły udział w Szkolnym Festiwalu Nauk Przyrodniczych.

Uczniowie klas 4a, 4c, 4f, 5b, 5c, 6i, 7a, 7f, 8d, 8e, 8h, 8l prezentowali przygotowane doświadczenia z zakresu chemii i fizyki i biologii oraz odpowiadali na pytania quizu, który zawierał ciekawostki przyrodnicze z całego świata.

Poznając tajniki zjawisk przyrodniczych uczniowie zgłębiali wiedzę o przyrodzie naszej planety Ziemi. Udział w festiwalu rozbudzał u uczniów zainteresowanie światem przyrody, uwrażliwiał na jego piękno i kształtował postawę odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego .

Częścią artystyczną Festiwalu były występy muzyczne  uczniów  z klasy 4a z  piosenką pt.” Zostań Ziemi przyjacielem” ,  piosenką Tymona ucznia kl. 4f  pt. „Pięknie żyć” oraz wspólny występ 1A i 4a śpiew i inscenizacja „Dziesięć mrówek”.

Uczniowie pozostałych klas  uczcili Dzień Ziemi porządkując teren wokół szkoły oraz biorąc udział w zabawach dydaktyczno- wychowawczych o tematyce ekologicznej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.