Finał Olimpiady w Siedlcach

Kolejny ogromny sukces ucznia Szkoły Podstawowej Specjalnej nr. 26 im Janusza Korczaka w Lublinie, które uzyskały tytuł finalisty Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie.

08.12.2022r. w naszej Szkole odbył się I Etap XVII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego życia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, a inspiracją do zdobycia wiedzy na ten temat służyła lektura pod tytułem:

”Śladami świętego Maksymiliana”. Janek rozwiązał test niemal bezbłędnie.

02.03.2023r. odbył się II Etap Diecezjalny (regionalny) polegał na rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego życia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, na podstawie lektury: ”Śladami świętego Maksymiliana”, oraz List św. Jakuba, ze wstępem i z przypisami. Janek Klocek poradził sobie bardzo dobrze i zajął I miejsce.

20.04.2023 r. odbył się Finał Olimpiady w Siedlcach.

Nasz uczeń Janek Klocek po zajęciu 1 pierwszego miejsca na etapie diecezjalnym zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Finału Olimpiady. Reprezentował naszą Szkołę oraz cała diecezję lubelską. Do finału zakwalifikowało się 85-ciu uczniów szkół podstawowych z całej Polski.

Finał Olimpiady polegał na rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego życia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, na podstawie lektury:

”Śladami świętego Maksymiliana”, oraz List św. Jakuba, ze wstępem i przypisami i 1, 2, 3 List św. Jana Apostoła ze wstępem i z przypisami.

Janek Klocek rywalizując w gronie najlepszych uczniów z całej Polski, dzięki swojej olbrzymiej pracy i wiedzy uklasyfikował się w punktacji na 20 miejscu i uzyskał tytuł finalisty olimpiady.

Ogromne gratulacje dla finalisty i życzymy kolejnych sukcesów.