Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Dotknij, poczuj, zobacz”

Eksperymenty dla dzieci to świetna zabawa i okazja do poznawania świata.

We wrześniu uczniowie klas 1-3 przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Dotknij, poczuj, zobacz”Głównym zamierzeniem projektu jest wzbudzenie w uczniach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego, integrację zespołu klasowego, rozwijanie umiejętność pracy w grupie a także niwelowanie napięć emocjonalnych. Uczniowie przeprowadzili co najmniej jeden eksperyment.

We wrześniu wykonaliśmy tęczę „skittels” oraz samodzielnie zrobiliśmy masę slime. To było bardzo ciekawe doświadczenie. W październiku na własne oczy zobaczyliśmy jak wybucha wulkan oraz zamknęliśmy w butelce meduzę.  W listopadzie „nadmuchaliśmy” balon oraz zrobiliśmy balonowe gniotki. W grudniu zamknęliśmy galaktykę w słoiku. W styczniu powstały natomiast piękne dekoracje z soli w ozdobnych słoikach. W marcu powstały piękne przestrzenne prace „malowane na soli”, które rosły nam… w kuchence mikrofalowej. W marcu odkryliśmy co to ciecz nieniutonowska i mieliśmy okazję pobawić się piaskiem sensorycznym. W kwietniu spacerowaliśmy po sensorycznym dywanie, dzięki któremu przenieśliśmy się na plażę piaszczystą, kamienistą, czy do lasu.

Poprzez nowe doświadczenia nie tylko wzbogacaliśmy swoją wiedzę, ale i doskonale się bawiliśmy. Wszyscy uzyskaliśmy certyfikat ukończenia projektu.

Zobaczcie sami!