Oddaliśmy cześć Matce Bożej

W  piątek, dnia 28.10.2016r. uczniowie Zespołu Szkół nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie wraz z nauczycielami oraz rodzicami nawiedzili kościół pw. Świętego Michała Archanioła, aby wspólnie oddać cześć Matce Bożej w modlitwie różańcowej. Nabożeństwo sprawował   ks. Maciej Domański – katecheta ZS nr 4 oraz wikariusz wspomnianej parafii. Intencją modlitwy była opieka Matki Bożej nad uczniami naszej szkoły oraz ich rodzinami i przyjaciółmi, a także dla dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie.

W tradycji Kościoła październik jest miesiącem, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą Różańcową – przede wszystkim poprzez modlitwę różańcową.

W refleksji nad modlitwą różańcową warto wspomnieć osobę św. Jana Pawła II, który w sposób szczególny ulubił różaniec. Dał temu wyraz ogłaszając List apostolski Rosarium Virginis Mariae (Różaniec Najświętszej Matyi Panny), poświęcony modlitwie różańcowej, oraz ogłaszając Rok różańca świętego (październik 2002 – październik 2003). We wspomnianym liście apostolskim napisał m.in.: „Na duchowej drodze różańca, opartej na nieustannym kontemplowaniu – razem z Maryją – Chrystusowego oblicza, ten wymagający ideał upodabniania się do Niego jest osiągany przez obcowanie, które moglibyśmy nazwać «przyjacielskim». Wprowadza nas ono w naturalny sposób w życie Chrystusa i pozwala nam jakby «oddychać» Jego uczuciami” (RVM 15).

Na zakończenie nabożeństwa, ksiądz Maciej Domański udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, po czym wszyscy wrócili do szkoły.

Życząc uczniom oraz całej kadrze Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie opieki Matki Bożej, pamiętajmy o słowach św. ojca Pio: „kto dużo się modli na różańcu, ten się zbawia”. Niech słowa te będą zachętą do częstszego sięgania po różaniec – nie tylko w miesiącu październiku.