ZASADY REKRUTACJI:

Dla uczniów mieszkających w Lublinie ubiegających się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka prowadzonej przez Miasto Lublin:

1. Rodzice/opiekuni prawni dziecka, po zapoznaniu się z ofertą szkoły, składają podanie do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Lublin (Lublin, ul. Narutowicza 37/39), o skierowanie dziecka do szkoły na właściwy etap edukacyjny.
  2. Do wniosku należy dołączyć kserokopię aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego na dany etap edukacyjny przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Dotyczy to zarówno uczniów starających się o przyjęcie do klas pierwszych i klas programowo wyższych.
  3. Termin składania wniosku: cały rok.
  4. Miejsce składania wniosku:
    • Osobiście: Wydział Oświaty i Wychowania, ul. Narutowicza 37/39, pokój nr 5 (parter), 20-016 Lublin
      • 81 466 3916 lub  81 466 3940
      • Godziny przyjęć interesantów: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek od 07:30 do 15:30
    • Za pośrednictwem poczty na adres: Wydział Oświaty i Wychowania, ul. Narutowicza 37/39, 20-016 Lublin
  1. Po uzyskaniu skierowania Rodzice zapisują dziecko do szkoły i składają w sekretariacie szkoły (osobiście lub przesyłką pocztową na adres szkoły) :
  • klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych
  • wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej
  • wniosek o organizację dowozu dziecka do szkoły.
  • świadectwo ukończenia poprzedniej klasy.

W przypadku dzieci zamieszkałych poza terenem Miasta Lublin, podanie wraz z orzeczeniem należy złożyć w swoim Urzędzie Gminy lub bezpośrednio w Starostwie Powiatowym.

Do Państwa dyspozycji pozostajemy pod numerami telefonów:

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26, ul. Bronowicka 21   tel. -81 746 14 07

Szkoła Filialna dla Dzieci z Autyzmem, ul. Kurantowa 5    tel.  -81 466 46 15