Ślubowanie klas I Gimnazjum

Dwa dni przed świętem Edukacji Narodowej, 12 października 2016 roku w obecności Grona Pedagogicznego, Dyrekcji szkoły oraz rodziców, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów Gimnazjum nr 20. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem wychowawców  program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Ważnym momentem było przystąpienie do uroczystego ślubowania, podczas którego uczniowie zobowiązali się m. in. dbać o honor szkoły oraz współtworzyć jej autorytet, okazywać szacunek nauczycielom, troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd swojego gimnazjum, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować poglądy i przekonania innych oraz przeciwdziałać wszelkim przejawom wulgarności w szkole.

Na koniec uroczystości zabrała głos Pani Dyrektor Bożenna Kowalik, która życzyła pierwszoklasistom sukcesów i owocnego pobytu w progach naszego gimnazjum.

Dzień ślubowania pokazał, że szkoła może być miła i przyjazna, miejscem spokoju, odpoczynku, tajemniczego uroku, oddania się czynnościom wzbogacającym, sprawiającym radość. W tym dniu nauczyciele i uczniowie nie tworzyli odrębnych światów – potrafili wspólnie świętować, gdyż jak pisze w jednym ze swoich wierszy Irena Conti di Mauro:

„Każdy człowiek może stać się wspaniałym cudotwórcą,
kiedy nie czeka na ten wielki cud,
tylko z małych cudów, które zdarzają się codziennie
potrafi uzbierać ten wielki.”

Zachęcamy do obejrzenia fotografii z tej uroczystości