Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych

W dniach 12-16.09.2022 r. w naszej szkole odbył się „Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W ramach działań z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych klasy starsze wysłuchały wykładu wygłoszonego przez pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Lublinie. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest profilaktyka, dbanie o własne zdrowie i zdrowie innych osób. W świetlicy odbył się cykl spotkań z pielęgniarką szkolną, która przypomniała jak prawidłowo dbać o  swoje zdrowie w szczególności w czasie podniesionego ryzyka przeziębień. W klasach młodszych zostały przeprowadzone  zajęcia z wykorzystaniem ulotek informacyjnych, filmów edukacyjnych, prezentacji multimedialnych, instrukcji mycia rąk.

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej.

Dbajmy o nasze zdrowie!!!