Projekt teatralny „Zatrzymani w czasie”

Wśród oddziaływań terapeutycznych w szkole prowadzone są także zajęcia z zakresu teatroterapii, której  celem jest stworzenie możliwości do twórczego wyrażania się poprzez zabawę w teatr. Uczestnicy zajęć poprzez wybrane przez siebie postacie mogą opowiedzieć o swoich marzeniach, dążeniach, emocjach a także oderwać się od codzienności, która jest często dla nich  trudna bądź niezrozumiała.

240_f_98945239_3kv26lsj5id8gxmz0vp3jbppdt6fvowo

W ramach zajęć uczniowie przygotowują się do realizacji projektu, który zakłada inscenizację książki  J. M. Barrie Przygody Piotrusia Pana. Bohaterowie książki przenoszą się do świata Nibylandii, w którym dzieciństwo trwa wiecznie. Celem przedsięwzięcia jest poszerzenie treści z zakresu edukacji artystycznej przy jednoczesnym minimalizowaniu czynników mogących mieć wpływ na występowanie zachowań trudnych. Uczniowie nasi wcielając  się w rolę Piotrusia Pana, Wendy, kapitana Haka, piratów, czy Czerwonoskórych zatrzymają się w czasie, ale tylko na chwilę, by móc znów z uśmiechem wrócić i opowiadać coś, co działo się dla nich w rzeczywistości w wymyślonym  świecie na prawdziwej scenie.

>>>FOLDER<<<