Szkoła Promująca Zdrowie – Warsztaty promujące picie wody

„Pijmy wodę … na zdrowie”

W dniu 14 marca 2016 w sali nr 15 odbyły się zajęcia promujące picie wody realizowane w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I-III naszej szkoły. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie poznali znaczenie wody dla człowieka oraz jej obieg w przyrodzie. W formie zajęć plastycznych dowiedzieli się ile wody jest w człowieku i do czego jest ona potrzebna. Kolejnym etapem pracy było ustalenie, że nie wszystkie napoje zawierające wodę są zdrowe. Dzieci wybierały i przyklejały na odpowiednie plansze napoje zdrowe i niezdrowe, a w razie wątpliwości z pomocą nauczyciele na bieżąco ustalały właściwe miejsce różnych napojów. Podsumowaniem zajęć było picie wody ze smacznymi dodatkami – cytryną i pomarańczą. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach.  Warsztaty przygotowały panie Agnieszka Hankiewicz i Katarzyna Smyk.