Kącik dla rodziców

Witamy w kąciku dla Rodziców!

Adresujemy go do Rodziców/Opiekunów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat rozwoju i wychowania dziecka. Będziemy tu umieszczać ciekawe artykuły oraz informować o ważnych wydarzeniach dotyczących zdrowia i edukacji dzieci z wyzwaniami edukacyjnym.

zd

ZADBAJ O SWOJE DZIECKO W SIECI
Zasady ekranowe z filmem
>>>KLIKNIJ TUTAJ<<<

—————————————————————————————————————————————————

FERIE ZIMOWE TUŻ, TUŻ!!

A beautiful snowy landscape with the mountains in the background

 

 Podpowiadamy jak sprawić aby ferie w domu były dla dziecka atrakcyjne i nie stały się czasem bezużytecznie spędzonym przed telewizorem?

Oto kilka pomysłów na zabawy sensoryczne z dzieckiem!

 Poszukiwacze skarbów

Przygotuj duże pudełko kartonowe. W bocznych ściankach wytnij dwa otwory na ręce. Włóż do środka różne materiały np. ścinki tkanin, piórka, kawałki foli, piłeczki, figurki, samochodziki , małe zabawki lub inne niewielkie rzeczy. Przez otwory dziecko wkłada rączki do pudełka ( pudełko jest zamknięte) i wyjmuje kolejno wskazane przez rodzica rzeczy.

Zabawa z pianą

Do naczynia z pianą wrzucamy nakrętki, piłeczki, figurki lub inne drobne przedmioty. Zadaniem dziecka jest odnalezienie ich i wyłowienie łyżką lub sitkiem.

Kolorowe woreczki

Przygotuj kilka plastikowych woreczków strunowych oraz kolorowe farby. Do każdego woreczka wlewamy po odrobinie farby w dwóch kolorach w ten sposób aby farby znajdowały się w przeciwległych rogach i zamykamy woreczek. Dziecko ugniata woreczek i w ten sposób miesza barwy.

Balonowe stempelki

Do różnokolorowych baloników wlewamy niewielką ilość wody i szczelnie zawiązujemy. Przygotowujemy paletę farb. Dziecko zanurza balonik w farbie i  używa jak stempelka. Może też odbijać pieczątki, toczyć balonik po papierze lub używać jak pędzla.

obrazek 2 (Kopiowanie) obrazek 4 (Kopiowanie) obrazek 5 (Kopiowanie) obrazek3 (Kopiowanie)
—————————————————————————————————————————————————

llittle beautiful girl near brick wall with red sneakers and a plaid shirt, emotion girl

13 Międzynarodowy Kongres Autism-Europe odbędzie się 7-9 pażdziernika 2022 w Krakowie.

Podczas Kongresu zostaną  poruszone kluczowe tematy dla osób w spektrum.

Program  naukowy obejmuje prelekcje autorytetów naukowych i osób autystycznych, różnorodne tematy sympozjów, interaktywne sesje plakatowe, warsztaty prowadzone przez czołowych praktyków i  sesje dyskusyjne, podczas których będą stawiane trudne i często kontrowersyjne pytania.
Kongres odbędzie się w formie stacjonarnej w Centrum Kongresowym ICE Kraków  oraz online.

Zapisy na: www.AutismCongress2022.org

—————————————————————————————————————————————————

plakat

Drodzy Rodzice.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek

Projekt ten ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Więcej informacji na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/pierwszoklasisci/