„Na raz i na dwa”

_dsc0190

Od 2008 roku, we współpracy z MDK Nr 2 w Lublinie, prowadzone są zajęcia taneczne, o charakterze artystyczno – terapeutycznym. Przyczyniają się one do wyzwolenia aktywności i ekspresji twórczej u dzieci, zwiększają świadomość własnego ciała i świadomość samego siebie. Rozwijają aktywność poznawczą, wrażliwość muzyczną i estetyczną.

img_2143_dsc0197img_0441

Uczniowie z Integracyjnej Grupy Tanecznej prezentują swoje osiągnięcia na Szkolnych Festiwalach Kolęd i Pastorałek, w ilustracjach ruchowych kolęd, w tańcu z szarfami. Uczestniczą w Przeglądach Grup i Zespołów Taneczno – Teatralnych Młodzieży Niepełnosprawnej, w lokalnych festynach, prezentując układ taneczny „Różowa pantera”, „Pożegnanie”, spektakl „Szukam przyjaciela”, „Alicja w krainie czarów”. Swoje umiejętności doskonalimy na zaję­ciach Zielonej Szkoły „W kręgu tańca”, w Białobrzegach.

W roku 2015 nasza grupa powiększyła swój skład oraz otrzymała nową nazwę „Na raz i na dwa”.

_dsc0275 Wersja 2  img_0475