Szkoła Promująca Zdrowie – Apel „Wiem co jem – zimowe witaminy”

Od września bieżącego roku nasza szkoła stara się o uzyskanie certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. W ramach realizowanego programu staramy się przekonać wszystkich do wdrażania zasad prawidłowego odżywiania się. Jedną z najważniejszych zasad jest spożywanie odpowiedniej ilości pokarmów zawierających witaminy. Aby przekonać uczniów, że naturalne witaminy są dostępne dla nas przez cały rok i nie trzeba sięgać po witaminy syntetyczne koordynatorki programu p. Agnieszka Hankiewicz i p. Marzena Szulecka w dniu 9.02.2016 r. zorganizowały apel dla uczniów klas IV-VI i gimnazjum pt: Wiem co jem – zimowe witaminy”.

W czasie apelu uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną na zajęciach pozalekcyjnych  przez uczniów klasy IE pod kierunkiem pani M. Szuleckiej, a następnie wspólnie prezentowali ją na apelu. Pod kierunkiem pani Szuleckiej mogli własnoręcznie przygotować prostą owocową surówkę. Na zakończenie rozdane zostały nauczycielom i uczniom  przygotowane przepisy prezentowanych sałatek.

ddd

dddd