Szkoła Promująca Zdrowie – Piknik Rodzinny

1 czerwca 2016 r. odbył się na terenie naszej szkoły „Piknik Rodzinny”, w którym brali udział uczniowie, rodzice, absolwenci i inni zaproszeni goście. Piknik stał się wspaniałą okazją do zaprezentowania naszych działań realizowanych w ramach prac przygotowawczych do uzyskania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie”. Na początku pikniku przedstawiliśmy ogólne założenia realizowanego programu, cel wybrany do realizacji w bieżącym roku szkolnym oraz krótko omówiliśmy realizowane w tym roku działania.

Zdjęcia z prowadzonych działań i prace plastyczne wykonane w różnorodnych konkursach były prezentowane na gazetce ściennej oraz tablicy w sali 19.

Na piknik nauczyciele z zespołu do spraw promocji zdrowia we współpracy z rodzicami oraz niepedagogicznymi pracownikami szkoły przygotowali stoisko ze zdrową żywnością. Na stoisku rozdawana była woda do picia, jabłka i różnorodne „zdrowe wypieki” przygotowane bez dodatku, albo z niewielką zawartością cukru.

„Bezcukrowe wypieki” wzbudzały ogromne zainteresowanie zgromadzonych gości.

https://zs4lublin.edupage.org/photos/album/355/hdimg00e29ff2a91230baf9b1.jpg  https://zs4lublin.edupage.org/photos/album/355/hdimgeda402540f3dc7a3a74d.jpg