100 marzeń na 100-lecie szkoły

„ Bo życie bez marzeń, jak słońce bez promieni, jak tęcza bez barw żywych, byłoby szare, smutne”

Janusz Korczak

Obecny rok szkolny jest dla nas wyjątkowy. Nie tylko przez sytuację związaną z pandemią, która objęła swoim zasięgiem cały świat i już ponad rok wpływa na nasze życie. Dla naszej społeczności szkolnej to szczególny czas, ponieważ szkoła, w której uczymy się, pracujemy, przebywamy codziennie, obchodzi swoje urodziny. I to bardzo znaczące urodziny, szkoła ma już 100 lat. Właśnie 100 lat temu powstała w Lublinie pierwsza klasa dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

W naszej szkole w miesiącu marcu był realizowany projekt pod tytułem: „100 marzeń dzieci na 100-lecie szkoły”.

„Marzenia sprawiają, że piękny jest świat”.

O czym marzyły dzieci 100 lat temu?

Zapewne ich marzenia były proste i rzeczywiste, naznaczone trudnymi doświadczeniami tamtych czasów – czasów między dwoma historycznymi wydarzeniami –  I i II wojną światową.

Zapytaliśmy obecnych uczniów o czym marzą. Odbył się cykl lekcji, na których uczniowie rozmawiali o swoich teraźniejszych marzeniach. Zebraliśmy bogaty materiał, który chcemy w tym miejscu zaprezentować.

powstał również klip

oraz specjalne wydanie gazetki szkolnej Sówka

sowka

Biblioteka zorganizowała konkurs plastyczno-literacki: pt. „Moje marzenia”.

Przedstawiamy najlepsze  prace:

W kategorii literackiej: Patryk klasa 3 G

W kategorii plastycznej

1.Szymon klasa 2a

2.Wiktor klasa 6F

3.Julia klasa 8 H

GRATULUJEMY!!!

Korytarze w naszych szkołach były przepięknie udekorowane