Lubelski Festiwal Nauki 2019

W dniach 16-20 września uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli  udział w pokazach i warsztatach zorganizowanych przez uczelnie w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki. Przez tydzień aktywnie uczestniczyliśmy w 15 różnorodnych projektach z zakresu nauk przyrodniczych i promocji zdrowia.

Szczególnie atrakcyjne były zajęcia warsztatowe w których uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności po przez własne działanie. Wykonali bezpieczne dla ciała kosmetyki, woreczki zapachowe, poznali właściwości zdrowotne ziół piekąc chleb z ich wykorzystaniem. Na warsztatach -alfabet zdrowego odżywiania, poszerzyli wiedzę o witaminach. Rozwijaliśmy kreatywność, zdobywając wiedzę w różnych dziedzinach z zakresu chemii, fizyki i biologii.

Zajęcia -fascynująca chemia, marsjański łazik, podróż do wnętrza ludzkiego ciała oraz jak zostać młodym naukowcem umożliwiły uczniom dowiedzieć się wielu ciekawych informacji  i spojrzeć na świat oczami młodego badacza.

Wszystkie wyjścia były bardzo ciekawe i pouczające. W zajęciach Lubelskiego Festiwalu nauki brały udział klasy: 2A, 3A, 4A, 4F, 5A, 5Ea, 6A, 6F, 6J, 7C, 7Ea, 7Fa, 7Ga, 7J/8G, 8Aa, 8D

Tematy warsztatów w których uczestniczyliśmy:

1. Aromatyzujące woreczki zapachowe- samodzielne wykonanie
  2. Atrakcyjna kąpiel z własnoręcznie zrobionymi kosmetykami
  3. ABC i inne witaminy, czyli alfabet zdrowego odżywiania.
  4. Pyszne chwasty – wykonanie chleba z ziołami
  5. W magicznym świecie materiałów sypkich
  6. Zobaczyć temperaturę, czyli niemożliwe staje się możliwe
  7. Łazik marsjański
  8. Jak wyglądają i co robią organizmy?
  9. Naturalne leki i kosmetyki
  10. Skąd bierze się prąd