Poświęcenie Sztandaru Szkoły

13 maja 2021 roku w czasie uroczystej mszy w parafialnym Kościele św. Michała Archanioła został poświęcony przez proboszcza parafii ks. Arkadiusza Paśnika nowy sztandar Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie .

Sztandar został przekazany przez nauczycieli w obecności rodziców społeczności uczniowskiej, którą będzie on reprezentował i która będzie go należycie reprezentowała. Szczególnie cieszy nas fakt, że w tym wyjątkowym czasie obecni byli z nami przedstawiciele samorządu lokalnego, Urzędu Miasta oraz kurator oświaty Pani Teresa Misiuk.

Uroczystość , która zjednoczyła nas wokół ołtarza miała niezwykle uroczysty charakter. Niezwykła oprawa muzyczna przygotowana przez chór szkolny, krzepiąca homilia księdza proboszcza oraz godna postawa przedstawicieli młodzieży szkolnej , rodziców i nauczycieli, sprawiła, że ten dzień pozostanie na długo w naszych sercach.

Pani Dyrektor Bożenna Kowalik nie kryjąc wzruszenia przypomniała zebranym to, iż nasza szkoła już od 100 lat jest wpisana w mapę edukacyjną Lublina , Lubelszczyzny i Polski. Jako jedna z pierwszych i najdłużej istniejących placówek przeznaczonych dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych wciąż trwa i odnawia swoje oblicze o czym świadczyć ma nowy sztandar.

Podkreśleniu uległ fakt, że po raz kolejny w historii naszej szkoły nauczyciele ufundowali na rzecz społeczności szkolnej ten symbol wyróżniający naszą społeczność spośród innych.

Dyrektor szkoły zaznaczyła , że oprócz wyróżnienia, odznaczenia naszej placówki edukacyjnej tym sztandarem, poza pokazaniem wielkich, ważnych dziś w życiu społecznym i zawodowym wartości, ten sztandar ma za zadanie zjednoczyć wszystkich uczniów naszej szkoły oraz jej pracowników.

„Zawsze w historii było tak, że ludzie gromadzili się wokół swoich symboli, jednoczyli swoje siły, umysły, pracę a nawet pod sztandarami umierali, jako wspólnota, jako jedna rodzina ludzka. My mamy nadzieję , że w cieniu tego sztandaru jako społeczność szkolna będziemy rozkwitać przez kolejne lata” – zakończyła przemówienie Dyrektor szkoły.

Następnie w obecności dotychczas funkcjonującego sztandaru , został poświęcony nowy sztandar szkoły, któremu cześć oddali przedstawiciele poszczególnych agend. Reprezentanci grona pedagogicznego uroczyście przekazali nowy sztandar na ręce pocztu sztandarowego złożonego z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.