STYPENDIUM SZKOLNE

Stypendium szkolne 2018r.

Pomoc materialna o charakterze socjalnym przysługuje uczniom szkół, wychowankom ośrodków oraz słuchaczom kolegiów do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Pomoc w formie stypendium szkolnego otrzymają uczniowie, gdy dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy kwoty 514 zł. netto oraz jednocześnie wystąpi przynajmniej 1 z poniższych okoliczności:
– bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, rodzina niepełna, zdarzenie losowe.

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów od 1 października będzie obowiązywać kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie w wysokości 528 zł. (Urząd Miasta Lublin)

Zasiłek szkolny
W przypadku zasiłku szkolnego kryterium dochodowe nie obowiązuje. Istotne jest wystąpienie zdarzenia losowego.

Termin złożenia wniosków

Kompletne i wypełnione wnioski rodzice składają do pedagoga szkolnego  w nieprzekraczalnym terminie do 15 września.

– w przypadku stypendiów szkolnych wnioski należy składać w terminie do dnia 15 września danego roku szkolnego,
– w przypadku zasiłków szkolnych – w ciągu 2 miesięcy od zaistnienia zdarzenia losowego.

Formularze do wydruku:

Wniosek stypendialny wordddd    pdfffff

Oświadczenie o dochodach do stypendium  wordddd    pdfffff

Oświadczenie dot. ochrony danych osobowych   wordddd    pdfffff