Szkolny Dzień Praw Dziecka

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podczas głosowań na 79. posiedzeniu, ustanowił dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z propozycją szczególnego uhonorowania wkładu Polski w uchwalenie Konwencji o prawach dziecka oraz ustanowienia 20 listopada Dniem Praw Dziecka wystąpił Rzecznik Praw Dziecka do Marszałka Sejmu RP w sierpniu 2014  Inicjatywę tę podjęła Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz poparła Komisja Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP.

22 listopada w naszej szkole klasa 3M  z pomocą uczniów z kl.3N zorganizowała Szkolny Dzień Praw Dziecka pod hasłem „Mam prawo znać swoje prawa”

Już dwa dni wcześniej przygotowywaliśmy się do fajnej zabawy. Malowaliśmy plakaty ,wycinaliśmy litery, robiliśmy plakat , który zgodziła się wywiesić w swoim sklepie zaprzyjaźniona z nami pani w sklepie spożywczym. Chcieliśmy, aby wszyscy dorośli z „naszego szkolnego osiedla” dowiedzieli się o tym, że dzieci maja prawo znać swoje prawa.

Uczyliśmy się naszych praw w czasie  zabawy w podchody. Kolorowe baloniki podzieliły nas na grupy poszukiwaczy. Szukaliśmy zgodnie ze wskazówkami na terenie szkoły  plansz z prawami dziecka, potem je sobie zaprezentowaliśmy. Weronika recytowała wierszyk „Prawa dziecka”, a my śpiewaliśmy piosenki o przyjaźni, prawach i tolerancji.