Tajemnicze moce tęczowych warzyw i owoców

W ramach współpracy Studenckiego Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Miejskiego Zespołu ds. Szkół Promujących Zdrowie w dniu 8 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych pt.: „Tajemnicze moce tęczowych warzyw i owoców”. Zajęcia w formie prezentacji i pogadanki prowadziła studentka wydziału Dietetyki UP pani Katarzyna Banach Z prezentacji uczniowie dowiedzieli się jakie korzyści „moce” daje naszemu organizmowi jedzenie owoców i warzyw oraz jak duże znaczenie ma różnorodność spożywanych pokarmów. Pani Katarzyna przypomniała też informacje o ważnej roli wody w organizmie człowieka. Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Mamy nadzieję, że przekazane informacje utrwalą ich właściwe nawyki żywieniowe.