Tydzień promocji zdrowego odżywiania się

W dniach 15-23 października realizowaliśmy w naszej szkole  projekt„Tydzień promocji zdrowego odżywiania się”. Uczniowie na różnych zajęciach rozmawiali na temat zasad zdrowego odżywiania się oraz wartości odżywczych owoców i warzyw, a także przygotowywali zdrowe potrawy owocowo-warzywne. Na szkolnym korytarzu pojawiła się tablica przypominająca zasady zdrowego żywienia. Podsumowaniem projektu był apel  w czasie którego prelekcję z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej poprowadziły panie Ewa Zagulska i Renata Bezłada z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Wiele klas wzięło udział w ogłoszonym przez zespół ds. Szkoły Promującej Zdrowie konkursie na najciekawszą potrawę wykonaną  z warzyw lub owoców. Wykonanie prac konkursowych wymagało dużo pomysłowości i zaangażowania. Potrawy były bardzo różnorodne, kolorowe i naprawdę zachęcały wszystkich do jedzenia warzyw i owoców. Wielu uczniów pierwszy raz samodzielnie kroiło i układało owoce lub warzywa. Samodzielnie ułożone kompozycje owocowo-warzywne zachęcały do ich spróbowania. Wyniki konkursu zostaną podane na apelu samorządu szkolnego.