TYDZIEŃ Z WODĄ

W marcu 2021r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Światowy Dzień Wody z PAH pod hasłem „ Zróbmy szum wokół wody”.

Celem  było zaangażowanie uczniów w działania pozwalające zapoznać się z tematyką dostępu do czystej wody pitnej jako podstawowego prawa człowieka. Uświadomienie uczniom o jej braku  w wielu częściach świata i naszej współodpowiedzialności za to.  Motywowanie i  wdrażanie do  rozsądnego jej wykorzystania.

Uczniowie klas czwartych, siódmych i ósmych w czasie pogadanek, dyskusji zostali zapoznani z animacją, broszurami tematycznymi i plakatami edukacyjnymi. Wykonali gazetki, plakaty, rozwiązali tematyczne karty pracy. Klasy czwarte wzięły udział w quizie w formie papierowej, a klasy siódme i ósme w quizie internetowym pod hasłem „ Woda w kryzysie klimatycznym”.

obraz 1obraz2

Dziękuję  uczniom klasy 4A, 4G, 4I, 7A, 7H, 7G , 7J, 8E i 8C za zaangażowanie.

Krótka relacja z naszych działań: