Warsztaty mydlarskie

W poniedziałek 25 września 2017 roku uczniowie klas 4A,5I oraz 5E uczestniczyli w ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki w warsztatach zatytułowanych „Tradycyjna mydlarnia – nowe receptury” zorganizowanych przez Wydział Chemii UMCS. Młodzi Odkrywcy zostali wprowadzeni w świat chemii przyjaznej i pożytecznej każdemu człowiekowi. Podczas spotkania uczniowie samodzielnie wykonywali aromatyczne i kolorowe mydełka glicerynowe, wzbogacane kompozycją zapachową, ekstraktami oraz suszem roślinnym, które następnie odlewali do silikonowych form. Młodzi Odkrywcy podczas swojej pracy w laboratorium, ubrani w fartuchy laboratoryjne, mieli okazję samodzielnie odważać odczynniki i eksperymentować z doborem zapachów i kolorów do swoich produktów kąpielowych.  Każdy uczeń opuścił warsztaty z własnoręcznie przygotowanym pachnącym produktem.