1 Nocna Mila Niepodległości

Dnia 11 listopada 2016 roku czworo uczniów z naszej szkoły: Weronika Zaborek, Robert Książek, Jakub Tkaczyk i Kamil Głos oraz nauczycielka Pani Kamila Surowiec uczcili ten świąteczny dzień startując w biegu ulicami starego miasta – Nocna Mila Niepodległości. Bieg został rozegrany na trasie: Krakowskie Przedmieście, Plac Łokietka, ul. Bramowa, ul. Jezuicka, ul. Dominikańska,ul. Archidiakońska, Plac po Farze, ul. Grodzka, ul. Rybna, Plac Rybny, ul. Noworybna, ul. Olejna, ul. Bramowa, ul. Rynek. Wszyscy całą trasę przebiegli i otrzymali piękne pamiątkowe medale. Pani Kamila wśród 13 nauczycielek gimnazjum wbiegła na metę jako trzecia. Bardzo dobrze wypadła Weronika Zaborek – przekraczając metę jako czwarta gimnazjalistka na 52 startujące – Brawa dla wszystkich biorących udział.