„Dotykiem Poznaję Świat”

W tym roku uczniowie uczestniczyli w realizacji projektu zatytułowanego „Dotykiem Poznaję Świat„, organizowanego przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w 9 spotkaniach – warsztatach artystycznych. Efektem tych spotkań było stworzenie zbioru sensorycznych książek , adaptujących wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w formie wizualnej i dotykowej, opatrzone tekstami wierszy w alfabecie Braille’a z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami wzroku. Książki te trafią one do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej, gdzie mieści się jedyna w Polsce Wypożyczalnia Książek Dotykowych, z której korzystają dzieci niewidome i niedowidzące z całego kraju.

W trakcie każdego z cykli warsztatowych powstawała jedna książka, stworzona wspólnie przez wszystkich uczestników warsztatów. Spotkania odbywały się w Pracowni Projektu, zlokalizowanej w Pracowniach Kultury Tatary. To były wspaniałe spotkania, które sprzyjały rozwijaniu twórczych pasji i pobudzaniu wyobraźni. Projekt Dotykiem Poznaję Świat to dla nas niezwykłe wyzwanie, ale i szansa, by rozwinąć wachlarz naszych doświadczeń.

Zachęcamy do oglądania zdjęć, może odgadniecie sami jakie wiesze „malowaliśmy”.