Ślubowanie klas I

Jak co roku zgodnie z tradycją naszej Szkoły, przy okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci z klas I-ych na UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 26 IM. J. KORCZAKA. Uroczystość rozpoczęła nuta wspomnień z przedszkola. Jednak inicjatywę przejęli starsi uczniowie . Po energicznym marszu przy wtórze orkiestry szkolnej, wygłosiły deklarację przyjęcia sympatycznych krasnoludków do grona uczniowskiego. Symboliczna zmiana czapeczek na uczniowskie birety zakręciła łzy w oczach wszystkim obecnym. Również przybyłym Paniom nauczycielkom z przedszkoli naszych nowych uczniów. Ale wspólny taniec i podarunki w postaci glinianych dzieł sztuki, pierwszych wytworów naszej pracy osuszył te łzy. Pani Dyrektor Bożenna Kowalik uroczyście oświadczyła, iż zdaliśmy egzamin i dokonała pasowania na wzorowych uczniów na Sztandar naszej Szkoły. Ślubowanie odebrała również od Rodziców. Mama Mateusza w imieniu Rodziców złożyła życzenia nauczycielom z okazji ich święta. Jeszcze taniec na bis z szarfami jako pierwsze osiągnięcie choreograficzne….I chwila dla fotoreporterów. Stres już minął bezpowrotnie.   Jesteśmy uczniami!!! Pora na słodki zasłużony poczęstunek.