8 Lubelska Mila Niepodległości

11 listopada 2023 r. w Ogrodzie Saskim wystartowała 8 Lubelska Mila Niepodległości. Bieg odbył się na dystansie 1609 metrów w ramach Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci. Celem biegu jest promocja zdrowego stylu życia i edukacja historyczna przez sport. Wydarzenie odbywa się w ramach programu „Warto być Polakiem”. W biegach wzięli udział uczniowie i nauczyciele z lubelskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliwia Małek, Haver Szahverdizade, Aleksandra Chojnacka, Wiktor Chyliński, Dominik Rusinek, Igor Zawiślak, Wasyl Mokrzycki, Mikołaj Nazim, Jakub Brodziak, Kacper Milcz, Bartosz Warakomski, Tomasz Lachewicz, Roman Maliuzhkevych i Marcel Rejak.

Gratulacje dla uczestników za sportowe upamiętnienie 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości!!!