82 rocznica Zbrodni Katyńskiej

W dniu 13.04.2022 społeczność uczniowska Szkoły Specjalnej nr. 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie zgromadziła się przed budynkiem szkolnym przy Dębach Pamięci, aby upamiętnić Ofiary Zbrodni Katyńskiej. Aby przypomnieć chwile nadania Dębów Pamięci w roku 2012 uczniowie obejrzeli fragmenty tamtych dni.

Obchody rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedstawiono krótkie przemówienia dotyczące Zbrodni Katyńskiej. Słowo wstępne wygłosiła p. dyrektor Bożenna Kowalik. Nauczyciele historii przypomnieli tamte tragiczne wydarzenia. Uczniowie klas 7Ea, 7Fa, 7K, 7L, 8J zaprezentowali wiersze i teksty opisujące dramat katyński.

Uroczystość taka odbyła się po raz pierwszy i będzie kontynuowana w kolejnych latach.